Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 229 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Refleksje Resurrexit: Obracając zło w dobro

niedziela, 23 marca 2008 14:43

God is GoodObracający zło w dobro

    Bóg, wszechmocny w działaniu często odwraca zamiary ludzi. Czasami zdarza się tak, że ktoś chcąc dla Ciebie krzywdy i sądząc że Ci szkodzi – umacnia Cię. Bóg sprawia, widząc twoją wiarę w niego że nie straszne Ci są złe zamiary nieprzyjaciół – bo obracają się one na twoje dobro.
    Tak jak wielkie zło, które ktoś chce nam wyrządzić Bóg potrafi obrócić w dobroć, tak i mękę swojego Syna obrócił w Dobroć. Wystawiony na wielkie cierpienie, ból i wiele ran Jezus, tak naprawdę doznaje wielkiego zła od ludzi w około, którzy szykanują go
i pogardzają jego słowem i osobą. Ukoronowują go ironicznie cierniem i winę ukazują tabliczką ‘Król Żydowski’. Ogrom tego zła nie ma końca, a odnosi się do Syna Człowieczego. To zło, wydaje się jak by było poniekąd potrzebne. Wszak Bóg, zakusy diabła by upokorzyć i ukatować oraz poddać niezliczonym cierpieniom Boskiego Syna obrócił w dobro jakiego nie można zmierzyć, nie można opisać, nie można objąć.
Te wszystkie męki i czyny szykanujące Jezusa, dopełniły dzieło Zbawienia. Bóg to zło jakiego doświadczył jego Syn zamienił na dobro dla całego Świata – na Zbawienie, życie wieczne, zmartwychwstanie – na ogrom wiecznego dobra.
Dokonał rzeczy niemożliwej. Pokrzyżował szatanowi plany, jego działania wkomponowały się w dzieło zbawienia, ukazując jeszcze większy wymiar poświęcenia oraz Miłości Bożej do swoich dzieci.

z cyklu "Refleksje Resurrexit"
Jakubiec Sebastian 2008

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | Skomentuj

Refleksje Resurrexit: Miłość ponad wszystko

niedziela, 23 marca 2008 14:32


miłość w BoguMiłość ponad wszystko

    Jezus kochał wszystkich. Tak jak Ciebie i mnie, bez względu na to co czynimy On nas kocha tak samo – lecz czasami się smuci gdy się od Niego odwracamy. Kochał Abrahama, jak kocha Ciebie. Kochał i kocha zawsze i niezmiennie, swoich oprawców też. Przecież kochał i Piłata, Sanhedryn i biczujących go żołnierzy. Jego miłość była niezmienna.
    Przykład bezgranicznej miłości, ukazuje,
że miłością pokonamy śmierć. Jeśli odwzajemnimy Bogu jego miłość do nas będziemy zbawieni od śmierci. Tylko wielką miłością zbliżymy się do Boga. Prawdziwą Agapą. Jezus w chwili śmierci kochał pomimo, i tu ważne słowo POMIMO, tych kilku set rozszarpanych ran od biczy i od cierni w Koronie. Kochał żołnierza, który przebił – tryskające wodą życia i krwią zbawienia źródło z jego boku. Umierający Jezus – odnalazł sens tego co miał wykonać w spełnianiu i niesieniu nieskończonej miłości Boga do swoich owieczek. Takiej miłości, która za złe czyny, za grzech świata jest w stanie dać Syna, ukochane dziecię. Bóg, zaświadczył że miłość silniejsza jest niż śmierć, lecz taka która jest bezgraniczna, nieustępliwa złu i w pełni zaufana w Bogu.

z cyklu "Refleksje Resurrexit"
Jakubiec Sebastian 2008

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | Skomentuj

© 2006-2010 Po radosnej stronie życia

Niektóre prawa zastrzeżone ;)

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  290 667  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

jsmp - czyli ja

Hey, jestem JSMP. W realnym świecie mam na imię Sebastian. Na co dzień studiuje na wydziale pedagogicznym, dodatkowo pasjonuje się informatyką i Internetem.

Na blogu znikają informatyczne aspiracje, liczy sie prosty przekaz, szybkie i swobodne myśli.

Jestem optymistą i lubie być aktywny społecznie, często angażuje się w różnego rodzaju akcje...

Inni o mnie: (najciekawsze)
"jak Ty to robisz? Zawsze jest w Tobie tyle optymizmu i zapału." - Lolcia

"Sebastian 'ma moc i energie. Nie da się wtłoczyć w tą całą maszynerie...'" - Sebastian L.

"rozmowa z toba na tematy zycia to jak spacerowanie po zakatkach całego wszechswiata" - Edyta


KONTAKT
gg:5103910

Wymiana buttonami:

Chcesz żeby twój button promował twoją stronę na tym bloogu ?? Prowadzisz stronę, blooga, forum ?? Zamieść taki button:
Po radosnej stronie życia

Wstaw poniższy kod:
 
<a href="http://jsmp.bloog.pl"><img src="http://jsmp.republika.pl/pliki/butt_bloog.gif" alt="Po radosnej stronie życia" style="width:88px; height:31px; border:0;"  /></a>


Gdy umieścisz button u siebie, zostawi informacje z adresem twojego buttona, liniem w księdze gości lub pod aktualną notką... Pamiętaj, również ty możesz tutaj promować swoją stronę...

Przeczytaj!

Chcesz wiedzieć jak skutecznie pozyskiwać linki do swojego serwisu? Poznaj 36 metodLink building - i wykorzystaj je już teraz!

Zagubione myśli

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl